به‌روزرسانی ویندوز دوباره دردسرساز شد

بسیاری از کاربران ویندوز در کشورهای آمریکا و بریتانیا توانستند آخرین به‌روزرسانی‌های این سیستم عامل را از مرکز «ویندوز آپدیتس» در اختیار بگیرند. با این وجود به جای آنکه مشکل مذکور به شرکت مایکروسافت مربوط شود، در گزارش‌های جدید گفته شد که اختلال یاد شده به واسطه بخش تنظیمات سیستم‌های مختلف DNS مراکز ارایه دهنده خدمات اینترنتی صورت گرفته است.

 

کاربران همچنین گزارش دادند اختلال مشابه سیستم DNS باعث شد به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن در فروشگاه «ویندوز استور» هم متوقف شود و سیستم امنیتی «اسمارت‌اسکرین» مایکروسافت نیز از کار بیافتد.

خبرگزاری‌ها گزارش دادند گروهی از کاربران ویندوز به واسطه بروز اختلال در بخش تنظیمات DNS شرکت «کامکَست» با این مشکل مواجه شدند و این اتفاق در حالی صورت گرفت که تغییر بخش تنظیمات شبکه در رایانه به سیستم Public DNS گوگل این امکان را فراهم کرد تا «ویندوز استور» بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

یکی از کاربران در فروم «ایکس‌فینیتی» وابسته به شرکت «کامکَست» توضیح داد پس از تغییر تنظیمات شبکه رایانه خود مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ و به کارگیری سیستم IPV6 DNS به جای IPV4 توانسته است به‌روزرسانی‌های ویندوز را در اختیار بگیرد.

گروه دیگری از کاربران اعلام کردند با ایجاد تغییر در بخش Public DNS گوگل موفق شدند اپلیکیشن‌ها را از «ویندوز استور» در اختیار بگیرند و همچنین «ویندوز دیفندر اسمارت‌اسکرین» را هم به روز کنند.

منبع: zdnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *