آغاز طرح جامع مایکروسافت برای سازگاری نرم‌افزارهای ویندوز ۷ با ویندوز ۱۰

یکی از چندین دلیلی که باعث می‌شود کاربران ویندوز تمایلی به به‌روزرسانی سیستم عامل خود نداشته باشند و نسخه‌های جدیدتر پلتفرم مذکور را در اختیار نگیرند، سازگاری با نرم‌افزارها و ابزارهای موجود است. با این وجود مایکروسافت توضیح داده است که اتفاق مذکور تا آن اندازه که کاربران تصور می‌کنند مشکل آفرین نیست و دستکم در جریان مهاجرت از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ چنین مشکلی به صورت حاد بروز نمی‌کند.

شرکت مایکروسافت در قالب اقدامی برای پایان دادن به نگرانی کاربران سپتامبر ۲۰۱۸ برنامه جدیدی را با نام «دسکتاپ اپ اَشور» عرضه کرد. این طرح سال گذشته در جریان برگزاری کنفرانس Ignite معرفی شد و مدیران مایکروسافت توضیح دادند که برنامه یاد شده مطابق با خواسته کاربران توسعه یافته است و بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی کاربران حاضر در طرح «ویندوز اینسایدر» مخصوص آزمایش نرم‌افزارهای جدید مشخص شد ۹۹ درصد اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کنونی سیستم عامل ویندوز ۷ با به‌روزرسانی‌ای مربوط به ویندوز ۱۰ سازگاری دارند.

مدیران مایکروسافت امروز اعلام کردند «دسکتاپ اپ اَشور» به صورت عمومی برای کاربران جهانی ارایه شده است و این امکان را برای همگان فراهم می‌کند تا به راحتی دریابند کدام یک از ابزارها با سیستم عامل ویندوز ۱۰ و به‌روزرسانی‌های «آفیس ۳۶۵ پروپلاس» سازگاری دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده مشخص شد از بین ۴۱ هزار اپلیکیشن موجود کاربران تاکنون از مایکروسافت خواسته‌اند میزان سازگاری ۷ هزار اپلیکیشن را برای آنها بررسی کند. از این رقم ۴۹ درصد ابزارهای کاربردی نیازمند کمک مایکروسافت بوده است تا مجدد راه‌اندازی شوند.

منبع: zdnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *