رشد بازار فناوری اطلاعات در هند به روایت آمار

صنعت فناوری اطلاعات در هند با بازار چند صد میلیاردی و میلیون‌ها نیروی کار، یکی از بزرگترین بازارهای آی‌تی در جهان به شمار می‌رود.

همه آمار و شواهد حاکی از آن است که این بازار به رشد شتابان خود ادامه می‌دهد.

بنا به گزارش وب‌سایت ITProPortal، بخش فناوری اطلاعات هند از سال ۱۹۹۳ هر ساله بیش از ۳۰ درصد رشد داشته و ارزش این بازار از ۱۵۰ میلیون دلار به ۱۵۰ میلیارد دلار رسیده است، یعنی هزار برابر رشد.

واقعیت آن است که صنعت فناوری هند از پتانسیل بسیار عظیمی برای رشد و توسعه برخوردار است و شرکت‌های آمریکایی و اروپایی به این بازار به چشم یک بازار ارزان قیمت نگاه می‌کنند و همین موضوع نیز رونق بیش از پیش آن را به دنبال داشته است.

افزایش حجم صادرات خدمات فناوری هند به کشورهای خارجی به صورت برون‌سپاری در سال‌های اخیر، تایید دیگری بر این مدعاست.

بنا به گفته شرکت ناسکام (NASSCOM) سهم صنعت فناوری هند از تولید ناخالص داخلی این کشور، از ۱٫۲ درصد در سال ۱۹۹۸ به ۷٫۵ درصد در سال ۲۰۱۲ رسیده است.

این شرکت می‌گوید صنعت آی‌تی هند در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۴۷ میلیارد دلار سود به ارمغان آورده و حال آن که پیش‌بینی کارشناسان، فقط ۹۹ میلیارد دلار سود بوده است.

از دیگر عوامل موثر بر این فرایند می‌توان به طرح‌های نوآورانه دولت هند اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۵ نارندرا مودی، نخست وزیر هند، پروژه بزرگ موسوم به Digital India (هند دیجیتال) را کلید زد که طی آن قرار است تمام خدمات دولتی به صورت دیجیتال به شهروندان این کشور ارائه گردد.

همچنین بازار اینترنت اشیاء هند نیز از رشد خوبی برخوردار است و در حال حاضر میلیون‌ها دستگاه متصل به اینترنت در این کشور وجود دارد که البته طبق برخی پیش‎بینی‌ها، این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۲٫۷ میلیارد دیوایس می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *