چین امنیت سایبری خود را تقویت می کند

مقررات جدید چین که در نوامبر گذشته با نام «قانون امنیت سایبری» ارایه شده است به سازمان‌های دولتی این کشور به صورت قانونی اجازه می‌دهد برای انجام بررسی‌های مربوط به کسب و کارها و عملیات‌های از راه دور مبتنی بر اینترنت فعالیت کنند و حتی طی آن بتوانند هرگونه اطلاعاتی که مقامات دولتی چین در سیستم‌های بازرسی شده شناسایی می‌کنند را کپی کنند و در زمان مناسب آنها را به اشتراک بگذارند.

طبق آخرین گزارش منتشر شده، هر سازمانی که خدمات مرتبط با اینترنت ارایه می‌دهد و بیش از پنج دستگاه متصل به اینترنت را در اختیار دارد تحت قانون جدید بازرسی دولت چین قرار می‌گیرد.

سازمان دولتی چین که وظیفه انجام این بازرسی‌ها را برعهده دارد در اصل «وزارت امنیت عمومی» (MPS) است. این مرکز در اصل همان سازمانی محسوب می‌شود که متولی راه‌اندای «فایروال بزرگ چین» نیز است و سیستم تشخیص چهره مبتنی بر شبکه دوربین‌های نظارتی را در سراسر این کشور راه‌اندازی کرده است.

مقامات وزارت امنیت عمومی چین از تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۸ این قدرت جدید را به دست آوردند تا بتوانند در رایانه‌های مورد نظر خود بازرسی‌های مذکور را انجام دهند و این اتفاق در قالب مقررات جدید برای قانون امنیت سایبری چین ارایه شده است که نخستین بار سال ۲۰۱۷ میلادی به تصویب رسید.

مقررات جدید هم اکنون برای تقویت قانون امنیت سایبری چین ارایه شده است که سال ۲۰۱۷ میلادی به تصویب رسیده بود و مقامات چینی امکان داد تا بتوانند کدهای منبع مربوط به فناوری‌هایی که شرکت‌های خارجی در کشور چین ارایه می‌دهند را تحلیل کنند و از این طریق بتوانند تمامی آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری موجود را طی طرح بازبینی امنیتی ملی چین شناسایی کنند تا امنیت ملی این کشور برقرار شود.

منبع: zdnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *